Rychlé a jednoduché na přípravu a tak efektní na pohled. Co říkáte? Přitom stačí jen „buchtu“ nakrájet na stejně velké kousky a trochu nazdobit krémem. Jak jednoduché. A to ještě nemluvím o chuti (maracuja je vážně famózní) a o faktu, že jsou dortíky zcela bez mouky, takže vhodné i pro celiaky. Malou nevýhodou je jen velká křehkost a drobivost, ale to je u většiny bezlepkových těst běžné. 

Maracuja je nakyslá, takže skvěle doplňuje sladké makové těsto. Pyré koupíte na cukrářských eshopech nebo v Makru. Nicméně pokud se vám maracuja moc nezdá myslím, že by se dala lehce nahradit třeba malinou nebo lesním ovocem. Barevně to bude možná ještě lepší, protože krém bude hezky do růžova či fialova. 

Makové kostky (16 ks):
3 velká vejce
90 g cukru krupice
150 g mletého máku
50 g mandlové mouky (mleté mandle)
80 g másla, rozpuštěné a zchladlé
citronová kůra nebo citronový olej

Troubu předehřejte na 170 stupňů, čtvercovou formu o velikosti ca. 20×20 cm vyložte pečícím papírem (jen dno). 

Vejce vyšlehejte společně s cukrem do husté pěny. Stěrkou vmíchejte mletý mák a mandle. Nakonec přilijte zchladlé máslo a přidejte citronovou kůru (olej). 

Těsto nalijte do připravené formy a dejte péct asi na 25-30 minut do vyhřáté trouby. Špejlí si ověřte, že je propečeno. 

Nechte zcela vychladnout ve formě, pak opatrně vyklopte. Pozor, korpus je díky absenci mouky velmi křehký. Doporučuji zachladit v lednici. Korpus rozkrájejte na 16 kousků o rozměru ca. 5×5 cm. 

Maracujový krém:
150 g mascarpone
150 g smetany ke šlehání min. 33%
80-100 g maracujového pyré (mučenka, passion fruit)
1-2 lžíce cukru krupice, případně více dle chuti

Všechno dejte do misky a společně vyšlehejte do krému. Přendejte do sáčku s velkou řezanou trubičkou a nastříhejte na jednotlivé kostky. Ozdobte kousky ovoce a čerstvou bylinkou.