Když už jsem se letos na Velikonoce pustila do mazance, tak přidám ještě recept na beránka, o který si někteří píšete. I když pokud jde o mě, přijde mi úplně zbytečné vymýšlet nebo složitě hledat recept speciálně pro beránka. Vždyť přeci stačí použít recept na vaši oblíbenou bábovku nebo chlebíček. A upřímně, tak jsem to udělala i já. 

Použila jsem osvědčený recept na ořechovou bábovku, který mám od své kamarádky Dáši. Těsto je krásně vláčné a plné oříškové chuti. Proti původnímu receptu jsem jen ubrala trochu cukru a přidala špetku skořice. A samozřejmě jsem musela udělat z menší dávky, protože beránka mám opravdu hodně malého.

Formy na beránka se liší především svou velikostí, proto je těžké odhadnout to správné množství těsta. Berte v úvahu, že těsto při pečení trochu vyběhne, takže neplňte formu až po okraj. Pokud vám těsto zbude, nalijte ho do nějaké malé formy a dejte péct společně s beránkem. Já takhle upekla navíc ještě jeden muffin.

Ořechový beránek:
180 g polohrubé mouky
2 lžičky prášku do pečiva
špetka skořice
2 vejce, odděleně
100 g změklého másla
100 g cukru krupice (použila jsem třtinový)
1 lžička vanilkového cukru nebo extraktu
165 ml mléka (pokojové teploty) 
80 g mletých ořechů – lískové nebo vlašské

Troubu předehřejte na 170 stupňů, formu vymažte máslem a vysypte moukou.

V misce smíchejte prosátou mouku, prášek do pečiva a skořici. Bílky vyšlehejte do sněhu. 

Změklé máslo, žloutky a cukr dejte do mísy a společně vyšlehejte. Přidejte vanilkový cukr nebo extrakt. 

Střídavě přisypte moučnou směs a mléko, dobře zašlehejte. Nakonec vmíchejte mleté ořechy a ušlehaný sníh. Těsto nalijte do připravené formy a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 30-40 minut, záleží na velikosti formy, ke konci můžete teplotu nepatrně snížit. Špejlí si ověřte, zda je propečený. 

Nechte ve formě chvilku vychladnout, teprve pak opatrně vyklopte. Před servírováním můžete pocukrovat.