Přestože mám čokoládu moc ráda, tak brownies mě nikdy nelákalo. Většina těch, co jsem ochutnala, bylo buď hodně hutných, tuhých nebo lepivých. Ať už jsem si je dala někde v kavárně nebo zkoušela péct doma. Možná to bude tím, že jsem dosud nenarazila na ten správný recept. 

Tyto brownies jsou krásně nadýchané, měkké a vláčné, zároveň ale i pořádně čokoládové. Čokolády je tam celkem slušná dávka. Část je rozpuštěná a zamíchaná do těsta, zbytek pak v podobě peciček. Chuť čokolády ještě zvýrazňuje špetka kávy. 

Příprava je jednoduchá a servírovat můžeme chvilku po upečení. Jako obvykle jsem pekla jen z menší dávky, takže pokud je pro vás 9 kousků málo, klidně si upečte z dvojité  Servírovat můžete s vanilkovou zmrzlinou, ovocným přelivem, šlehačkou nebo prostě jen tak s dobrou kávou. 

Čokoládové brownies (ca. 9 kousků):
70 g cukru krupice
50 g třtinového cukru
75 g másla
30 ml vody
1 lžička rozpustné kávy (nemusí být)
150 g hořké čokolády 55-60%
2 velká vejce
120 g polohrubé mouky
1/4 lžičky jedlé sody
špetka soli
50 g čokoládových peciček nebo nasekané hořké čokolády

Troubu předehřejte na 165 stupňů. Formu o rozměru ca. 18×18 cm vyložte pečícím papírem.

Do rendlíku dejte oba cukry, máslo, vodu a kávu. Za stálého míchání při střední teplotě přiveďte k varu. Stáhněte z kamen, přidejte čokoládu a míchejte do úplného rozpuštění.

Vejce vyšlehejte do husté pěny, trvá to ca. 3 minuty. Do vaječné směsi po částech vmíchejte čokoládovou hmotu, dobře promíchejte. Přidejte prosátou mouku s jedlou sodou a špetkou soli, dobře promíchejte. 

Nakonec přisypte čokoládové pecičky nebo čokoládu nasekanou na malé kousky. 

Těsto nalijte do připravené formy a dejte péct do vyhřáté trouby na 30-40 minut. Špejlí si ověřte, že se těsto propečené. Nechte zcela vychladnout, než budete „testovat“.