Když jsem před časem pekla bábovku s marcarpone, říkala jsem si, že by se dala určitě podobně připravit i s tvarohem. Takže jsem to zkusila, s menšími úpravami, a skvělá bábovka je na světě. Díky tvarohu je krásně vláčná nejen po upečení, ale i další dny. Dokonce bych řekla, že je další den ještě lepší 

Příprava není složitá, vejce se šlehají celá a vše pak zamícháte v jedné míse. Jen je potřeba počítat s trochu delší dobou pečení. Těsto je díky tvarohu takové hutnější, nevyběhne tolik do výšky a potřebuje více času, aby se dostatečně propeklo. Bábovku jsem upekla ve své oblíbené formě Nordic Ware Heritage Loaf. Kdo tyhle formy máte, tak mi dáte za pravdu, že se s nimi peče skvěle. 

Tvarohová bábovka (střední forma): 
5 menších vajec (velikost M)
200 cukru krupice
80 g rostlinného oleje
100 g zakysané smetany
250 g tvarohu v kostce
250 g polohrubé mouky
15 g prášku do pečiva
špetka soli
citronová kůra
rozinky máčené v rumu

Troubu předehřejte na 180 stupňů, střední bábovkovou formu vymažte máslem a vysypte moukou nebo strouhankou. Použila jsem formu Nordic Ware Heritage Loaf. 

Vejce vyšlehejte společně s cukrem do husté pěny. Při nižších otáčkách pak postupně zašlehejte olej, zakysanou smetanu a tvaroh. Přidejte citronovou kůru.

Nakonec vmíchejte mouku smíchanou se solí a práškem do pečiva a rozinky. Dala jsem tři vrchovaté lžíce. Těsto promíchejte hezky do hladka a vlijte do připravené formy. Dejte péct do vyhřáté trouby asi na 50-60 minut. Špejlí si ověřte, že je propečená. 

Bábovku nechte chvilku chladnout ve formě, teprve pak opatrně překlopte na chladicí mřížku. Po úplném vychladnutí můžete pocukrovat.