Není na světě většího pizzomila, než je můj manžel, proto když jsem na internetu objevila tuto inspiraci, rozhodla jsem se, že si její realizaci rozhodně nemohu nechat ujít. O pizzu jako takovou se samozřejmě nejedná, a kdo by ji v tomto receptu hledal i chuťově, nejspíš nebude příliš spokojen, ale kdo má polentu rád a snaží se stravovat zdravějším způsobem, pro toho bude tento nápad zajímavou alternativou.

Na 1 menší pizzu (2 porce):

  • 150g polenty
  • 450ml vody
  • 2 – 3 lžíce pasírovaných rajčat (nebo zakysané smetany)
  • oregano dle libosti
  • na náplň např. šunka, rajčata, cuketa, olivy, vejce, špenát, mozzarella…

Polentu zalejeme uvedeným množstvím vody a umícháme v hustou kaši. Je potřeba pracovat opravdu rychle, neboť instantní polenta opravdu ráda a rychle hrudkuje, ale s troškou práce si s ní určitě poradíte i pokud by se vám něco takového stalo. Kaši ještě dosolte a poté rozetřete na plech vystlaný pečícím papírem, a to na vrstvu silnou přibližně 1 centimetr. Dále potřete pasírovanými rajčaty a přidejte vše, co máte na pizze rádi. Zde jsem použila farmářskou šunku, rajčata, cuketu, olivy a mozzarellu. Navrch jsem posypala oreganem. Pečeme na 180°C dokud sýr krásně nezezlátne, což trvá přibližně půl hodiny.Pozn. Pokud chcete, aby se vám pizza lépe krájela na dílky, počkejte, až trošku vychladne. Horká polenta je poměrně křehká. 

Dětská specifika:

Polenta jakožto kukuřičná kaše je vhodná pro děti všeho věkuDalší vhodnost pokrmu závisí na zvolených surovinách – mnou uvedená kombinace je především kvůli sýru a rajčatům řazena od 1 roku. Se zakysanou smetanou a nealergenní zeleninou si ji dovedu tabulkově představit od 9 měsíců.