IMG_9646 (1)

Jsou měkké a ne příliš sladké. Navíc strašně žravé. Budou chutnat vám i dětem 🙂

  • 200g mrkve (odpovídá cca 5 menším kouskům)
  • 200g hladké mouky (použila jsem celozrnnou)
  • 100g másla
  • 50g moučkového cukru
  • 1/2 prášku do pečiva

Mrkev očistěte a najemno nastrouhejte, přidejte rozpuštěné máslo, poté cukr, mouku a prášek do pečiva. Mouky budete možná potřebovat o něco více či méně – je to dáno nejen její savostí, ale i šťavnatostí mrkve. Vytvořte těsto, které je konzistencí podobné například klasickému lineckému. Vyválejte na výšku cca půl centimetru a krájejte tvary. Pečte na 180°C přibližně čtvrt hodinky.

IMG_9685 (1)

Pokud mrkev nastrouháte, bude v těstě dělat malá vlákna, která budou po vykrájení trošku vidět. Pokud je tam mít nechcete, můžete se pokusit mrkev rozmixovat na kaši a až poté zpracovat do těsta. Mně ale střapatost mrkve přijde spíše roztomilá, takže medvídky nechávám “chlupaté” záměrně 🙂

Dětská specifika:
Složením surovin (vyjma cukru) jsou sušenky vhodné pro děti přibližně od třičtvrtě roku věku. I přesto bych s podobným “mlsáním” v tomto věku já osobně počkala, ale jde samozřejmě o individuální pohled každé maminky a tyto sušenky jsou určitě lepší než drtivá většina kupovaných (dokonce i těch s nápisem “pro děti”).
Dětem do jednoho roku bych udělala sušenky zcela bez přidaného cukru. Jejich chutě nejsou ještě tolik zhýčkané a sladkost mrkve jim postačí.