img_5128-1

Tento kouzelně růžový nápoj vás příjemně osvěží i zasytí. Naše treperenda ho miluje a musím přiznat, že i my dva s manželem, ač jsme nikdy příliš nepřišli červené řepě na chuť, si ho dáváme rádi. Až budete pořádat růžovou holčičí oslavu, neměl by na ní chybět 😉

Na 2 – 3 porce:

  • 150g vařené červené řepy
  • 150g bílého jogurtu
  • 1 lžíce semínek chia
  • 1 lžíce cukru moučka nebo medu (není nutné)
  • 300ml vody

Řepu pro přípravu tohoto receptu můžete buď uvařit doma, a to vcelku (ideálně i se slupkou, aby neztrácela na barvě a vitamínech), nebo ji upéct v alobalu v troubě, dokud nebude měkká. Obě tyto verze jsou časově trošku náročnější, zato ale zdravější. Řepu můžete případně i koupit již předvařenou ve vakuovém balení – v oddělení zeleniny v supermarketu.

img_5149-1

Přiznávám se, že můj případ je ten druhý, neboť řepu kupuju na přednášky pro děti ze Zdravé 5, a je to tudíž tímto způsobem nutné jak z hlediska praktičnosti, tak i hygieny. Co dětičky nezkonzumují (a v případě řepy je toho bohužel stále dost :(, doháníme pak doma přesně v takovýchto koktejlech.

Zpátky ale k receptu: nakrájejte řepu na kostky, zasypte chia semínky a přidejte i kvalitní bílý jogurt. Pro sladší chuť můžete přidat ještě trošku moučkového cukru či tekutého medu. Dobře rozmixujte ve smoothie makeru nebo koktejlovém nástavci na robotu. Poté přilijte ještě vodu a promixujte znovu. Rozdělte do sklenic a hotovo 🙂

img_5171-1

Tento recept jsem připravila pro pohádku Elena z Avaloru, která startuje 29.10. na Disneychannel.

Dětská specifika:
Základní ingredience, tedy řepa a jogurt, jsou podle mého bez problémů vhodné od cca 8 měsíců.
Dětem mladším 1 roku bych vynechala chia semínka, která by mohla být obtížněji stravitelnáTaktéž bych dětem do 1 roku nepřislazovala.