Recepty

Ledový jablečný čaj s majoránkou (od 6 měsíců)

[quads id=6]
[quads id=7]
IMG_3134 (1)

Letní osvěžení, které vám ale přijde stejně dobře k duhu i v teplé verzi ve chvílích, kdy se rozhodnete přírodními metodami bojovat s nachlazením a kašlem 🙂

NA CCA 3 PORCE:

  • 750ml vody
  • 1 jablko (a nebo jablečný mošt místo vody a jablka)
  • 10 snítek majoránky
  • případně 2 lžíce rýžového sirupu nebo medu

Jablka nakrájejte na tenké plátky a dejte do hrnce nebo džbánu. Přidejte vodu, snítky majoránky, svařte k bodu varu a odstavte. Jestliže máte malo sladká jablka, v této chvíli můžete čaj ještě i dosladit medem či sirupem. Pokud budete chtít chuť ještě intenzivnější, použijte místo jablka a vody rovnou jablečný mošt a stejným způsobem společně s bylinkami ohřejte. Nechejte nejdříve vychladnout na lince a poté uložte do lednice. Vychlazený čaj pak podávejte.

IMG_3212 (1)

Pokud budete čaj podávat při nemoci, můžete sílu bylinek podpořit ještě i majoránkou sušenou, dobře se hodí také plátky cibule, která pomáhá s vykašláváním. Vyluhovaný čaj před podáváním nemocnému naopak ohřejte.

Dětská specifika:
Na základních surovinách, tedy jablku a majoránce, nevidím nic nevhodného ani pro nejmenší děti.
Bylinku takto jako léčivo použít lze i u nejmenších.
Při doslazování medem pozor na obsah botulotoxinu, který v něm často bývá. Jeho použití pro děti mladší jednoho roku může být v tomto směru nebezpečné, zvláště jsou-li oslabeny nemocí. Malým dětem stačí přirozená sladkost jablek, nemají zhýčkané chutě, proto nepotřebují doslazování.

[quads id=8]

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top