Recepty

Malinové daiquiri – dětská i dospělá verze (od 1 roku)

[quads id=6]
[quads id=7]

Konec roku je zpravidla chvílí, kdy si dopřáváme, a třeba i hledáme něco trošku netradičního. Pokud právě mezi takové lidi patříte, připravila jsem pro vás neobvyklé občerstvení, které můžete nabídnout návštěvě, a klidně i té dětské. Jde vlastně o drink a dezert zároveň.

Na 2 – 4 porce:

  • 100 g mražených malin
  • šťáva z 1/2 citronu
  • 50 ml malinového Syrobu Kitl

Mamka s taťkou si mohou přidat ještě:

  • 2 panáky bílého rumu

Maliny přemístěte do mixéru a přidejte šťávu z citronu i malinový Syrob Kitl. Ještě zmrzlé rozmixujte na pyré, či spíše takovou dřeň. Přelijte do koktejlových sklenic a ihned podávejte.

Pro alkoholickou verzi přidejte do mixéru ještě 2 panáky bílého rumu, případně můžete vyzkoušet i jiný oblíbený alkohol. Opět podávejte ihned, dokud je drink vychlazený.

Maliny jsou chuťově velmi intenzivní, proto doporučuji servírovat v malém množství a rozdělit spíše do 4 porcí, než-li do dvou (ačkoliv množstvím je recept nastavený právě na dvě koktejlové sklenice). Pokud byste měli kyselejší maliny nebo nemáte nakyslou chuť příliš rádi, místo citronové šťávy použijte vodu či sirup.

Dětská specifika:
Je asi jasné, že dětem je určena první, nealkoholická polovina receptu. 🙂Pozor na možnou reakci a také horší stravitelnost (zrníčka) u malin – doporučuji od 1 roku.
Taktéž pozor na citrusy, resp. konkrétně tedy citron.

[quads id=8]

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top