Recepty

Makové vafle (od 2 – 3 let)

[quads id=6]
[quads id=7]

Vafle jsou u nás velmi oblíbený dezert, takže je dělám celkem často, a většinou s nimi zkouším i různé experimenty. Tyto patřily k těm úspěšným a velmi jsme si na nich pochutnali. 🙂

Na cca 10 vaflí:

  • 150 g mletého máku
  • 2 vejce
  • 100 g bílého jogurtu
  • 200 ml plnotučného mléka
  • 220 g hladké celozrnné špaldové mouky
  • 1/2 kypřícího prášku (nemusí být)
  • cukr či jiné sladidlo dle chuti (obvykle nedávám žádné, vafle si většinou něčím sladkým doplníme na talíři)

Vejce rozmixujte s mlékem a poté postupně vmíchejte další suroviny od těch tekutých po sypké. Vytvořte těsto hustoty přibližně jako na bublaninu či bábovku.

Pečte v rozpáleném vaflovači (lze zcela bez tuku, pokud máte šikovný vaflovač). Zdobit můžete například oříškovým máslem či čokoládou, určitě se hodí i různé ovoce, například borůvky.

Dětská specifika:
Mák je vzhledem k horší stravitelnosti a možnému výskytu plísní doporučován od 2 – 3 let. Samozřejmě je třeba také zohlednit možnou alergickou reakci.
Malým dětem se často nedoporučuje celozrnné pečivo (a tedy ani zde použitá mouka). Je to ze dvou důvodů: 1) Může být hůře stravitelné, 2) Výrobci jej často šidí, používají mouku bílou, a aby působilo více jako celozrnné, dohánějí barvu otrubami, které mají ostrou slupku a mohou způsobit problémy v trávícím traktu. Na příjem celozrnných potravin tedy dítě učte postupně, a jejich podíl ve stravě pomalu navyšujte, dokud se střevo nenaučí tento druh potravy zpracovávat. Pokud vaše dítě není na celozrnnou mouku zvyklé, použijte tedy klasickou bílou.

[quads id=8]

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top