Když si vzpomenu na svou babičku a léto, vidím nadýchaný žlutý piškot, vrstvu čerstvých voňavých jahod a želé. Takový koláč totiž babička pekla často a jako děti jsme ho milovali. Recept se mi po babičce bohužel nedochoval, a vlastně s ním tento nemá nic společného, vzala jsem to totiž celé tak nějak po svém, za alternativnější konec, ale na babičku jsem myslela po celou dobu, co jsem koláč připravovala i konzumovala. Babičky, jahody a léto, ty jsou totiž nejlepší! 🙂

Na plech cca 22 x 33 cm (možná bych doporučila i větší, aby byl piškot nižší):

  • 5 vajec
  • 120 g kokosového cukru
  • 250 g celozrnné hladké špaldové mouky
  • 100 ml oleje
  • 1/2 kypřícího prášku bez fosfátů

Náplň:

  • 500 g tvarohu (2 vaničky)
  • lžíce jahodové marmelády
  • jahody dle chuti
  • dortová želatina

Přiznám se, že můj původní záměr u tohoto piškotu byl vyšlehat si zvlášť bílky a žloutky, ale nějak se něco mezi nebem a zemí nepovedlo, bílky se mi nedařilo vyšlehat, a tak jsem se na to vyprdla a udělala piškot bez této fáze. Nicméně! Pokud máte čas, chuť a možnost, určitě piškotu našleháním bílků zvlášť neuškodíte, ba právě naopak. 😉

Vejce vyšlehejte s cukrem, poté přidejte olej a po částech zapracujte také mouku a kypřící prášek. Těsto nalijte do moukou vysypaného nebo pečícím papírem vyloženého plechu a upečte dozlatova – na 180°C horkovzduch mi to trvalo přibližně 20 minut.

Než těsto vychladne, připravte si tvarohovou část. Smíchejte tvaroh s jahodovou marmeládou (případně můžete samozřejmě použít i jiný druh sladidla) a dejte odpočívat do lednice.

Jahody nakrájejte na poloviny či plátky, zkrátka jak vám vyhovuje. Na vychladlý koláč dejte vrstvu tvarohu a naskládejte jahody. Poté si dle návodu připravte želatinu a jahody s ní přelijte (pozor, želatina nesmí být horká, maximálně vlažná tak, aby ještě tekla, ale zároveň vám nerozpustila tvaroh a buchta se vám neroztekla).

Pokud máte čas, je ideální krájet koláč až druhý den – těsto krásně zvláční, želatina naopak zpevní a všechny chutě se krásně propojí.

Dětská specifika
:Ač se u svých sladkých receptů snažím vždy alespoň o nějakou přidanou hodnotu, osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a “ochutnávají”. Proto tedy zařazení receptu do této kategorie.
Jahody jsou pro svou horší stravitelnost a vysoké riziko alergické reakce doporučovány od 1 roku. V případě, že se nebojíte, není na nich samozřejmě nic nezdravého nebo nevhodného i pro menší dítě.
Tvaroh je pro vyšší obsah bílkovin a možné zatížení ledvin doporučován od 1 roku.
Celozrnná mouka je lepší vzhledem ke své vyšší nutriční hodnotě, zvažte však schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 – 2 let). Místo celozrnné mouky můžete použít bílou a recept by měl i přesto fungovat.