Budu hrozně neskromná, ale tady fakt musím. Jsou boží! Mají boží barvu i boží chuť. A jako bonus se dají jíst nasladko i naslano. Ať žije dýně!! 🙂

Na cca 12 vaflí:

  • 250 g syrové očištěné dýně hokaido
  • 2 vejce
  • 100 ml mléka
  • 100 ml oleje
  • 250 g hladké špaldové mouky
  • 1/2 kypřícího prášku (používám bezfosfátový)

Dýni nakrájejte na menší kostky a uvařte do změknutí (do deseti minut by to mělo být). Pokud máte k dispozici dýni hokaido a její slupka je pěkná, nemusíte ji ani loupat. Slupka je jedlá a barva vaflí bude díky ní sytější.

Uvařenou dýni přesuňte do mixéru a přidejte vejce a olej. Rozmixujte na hladké pyré. Poté postupně přidávejte mléko, mouku a kypřící prášek, dokud nebude těsto hotové. Jeho konzistence je lehce žvýkačková, ale toho se nelekejte. Pečte v rozpáleném přístroji na vafle, dokud se hezky nepropečou.

Jak jsem nastínila už v úvodu, vafle můžete podávat ve sladké i slané verzi. Ve slané jsme je měli například s vejcem, šunkou a sýrem, ale určitě se hodí třeba i špenát, kozí sýr nebo červená řepa. Ve sladké verzi jsme si moc pochutnali, když jsem vafle doplnila dušenými jablíčky se skořicí, přidat do nich můžete třeba i trošku perníkového koření, aby byl dojem podzimu dokonalý.

Recept vznikl ve spolupráci s Russell Hobbs, jejichž vaflovač Fiesta (resp. sendvičovač s výměnnými kryty na vafle) jsem na tomto receptu testovala.

Dětská specifika:
Jako u většiny mlsání, i u tohoto receptu řadím do kategorie od 1 roku především z důvodu, že u dítěte, které ještě nemá ustálený jídelníček, a základním stravovacím zvyklostem se teprve učí, není potřeba tímto způsobem přilepšovat a podávat sladké.
Dalším důvodem je i obsah mléka a vajec, které se také nedoporučují do 1 roku.